Rodinný dom, obchodný priestor a veľký pozemok s lesom

 • IMG_2482..jpg
 • vstupná chodba byt poschodie
 • obývacia izba byt na poschodí
 • kuchyňa
 • jedálenský kút
 • spálňa
 • detská izba
 • šatník
 • kúpeľňa
 • samostatné WC
 • byt / nebytový priestor na prízemie
 • prízemie
 • pivnica - kotoľňa
 • garáž
 • šopa na drevo
 • katastrálna mapa
 • okolie Považský Inovec
 • pozemok
 • pozemok Stará Lehota
 • Modrovský potok tečúci cez pozemok

Rodinný dom na predaj v obci Stará Lehota v okrese Nové Mesto nad Váhom

POLOHA:
Rodinný sa nachádza na začiatku obce Stará Lehota, hneď pri autobusovej zastávke (po ľavej strane). Stará Lehota leží v doline pohoria Považský Inovec, v hornej časti údolia Modrovského potoka. Známe turisticko-lyžiarske stredisko Bezovec sa nachádza len 4 km od obce, rovnako ako susedná dedina Nová Lehota (známa dnes viac ako „Horná Dolná“). Od svojho okresného mesta Nové Mesto nad Váhom je vzdialená 25 km (20 min. autom), od kúpeľného mesta Piešťany 18 km (20 min. autom) a od Bratislavy 106 km (po D1 autom cca 1 hod).

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE DOMU:
Rodinný dom je trojpodlažný, pozostáva zo suterénu, dvoch nadzemných podlaží a neobývaného podkrovia. Dom má dostatok denného svetla počas ktorejkoľvek časti dňa, nakoľko má okná na všetky svetové strany.
V suteréne (pivnici) je jedna miestnosť s rozmermi 8 * 4 m, v ktorej sú umiestnené dva kotle ústredného kúrenia na tuhé palivo (pre každé nadzemné podlažie jeden) a využíva sa najmä ako sklad a hobby miestnosť. Zo suterénu je možné prejsť zadným vchodom k šope na drevo a na pozemky.
Na prízemí sa nachádza hlavný vchod domu od ulice, centrálna chodba so schodmi do suterénu aj na poschodie, samostatná bytová /resp. nebytová jednotka v pôvodnom stave (pozostávajúca z troch izieb, kúpeľne, komory a chodby, podlahová plocha cca 80 m2) a samostatná garáž pre jedno auto s automatickou bránou od ulice (podlahová plocha cca 20 m2, rozmery cca 5,5 * 3,5 m).

Na poschodí je samostatný, z veľkej časti po roku 2010 zrekonštruovaný, 3-izbový byt s kompletným príslušenstvom. Dispozične pozostáva z obývacej izby, spálne, detskej izby, kuchyne, špajze, veľkého šatníka, kúpeľne so sprchovým kútom, samostatnej toalety, chodby a loggie (cca 10 m2). Podlahová plocha bytu je približne 100 m2 (bez loggie).
Z bytu vedú schody na povalu, ktorú je možné zobytniť a zvýšiť tak plochu horného bytu, alebo vytvoriť samostatnú bytovú jednotku.

STAVEBNO TECHNICKÝ STAV DOMU:
Podľa dostupných údajov je dom v užívaní od roku 1950. Obvodové nosné murivo je vyhotovené z tehly o hrúbke do 0,50 m, stropy sú drevené trámové resp. železobetónové, na valbovej streche je cementová krytina. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu, vnútorné povrchy stien sú hladké, fasádne omietky sú brizolitové od ulice s keramickým obkladom sokla. Okná v celom dome nové plastové (z roku 2010). Podlahy v obytných miestnostiach v byte na poschodí sú laminátové a palubové, v ostatných miestnostiach keramická dlažba a cementový poter. Elektroinštalácia je svetelná a motorická istená ističmi, vykurovanie je ústredné s dvoma kotlami na tuhé palivo (drevo). Zdrojom TÚV je zásobníkový ohrievač.
Priestor na prízemí je v pôvodnom stave, vyprataný, čistý, suchý, pripravený na rekonštrukciu podľa želania nového vlastníka.
Byt na poschodí prešiel od roku 2010 rozsiahlou rekonštrukciou, v rámci ktorej boli vymenené rozvody inštalácie elektriny, vody a odpadov, osadená nová sanita, doplnené nové obklady, dlažby a podlahy. Byt je vybavený novou (2012) kuchynskou linkou s plynovým sporákom (na bombu), elektrickou rúrou, digestorom, umývačkou riadu a chladničkou s mrazničkou. V detskej izbe, na chodbe a šatníku sú skrine na mieru. V obývacej izbe je krb a kompletné zariadenie (v cene). Byt je vo veľmi dobrom stave a pre nového majiteľa okamžite po kúpe užívania schopný.

PRÍSLUŠENSTVO DOMU:
Nad domom je dvorová časť (vstup cez automatickú bránu) s vybudovaným altánkom pre posedenia s rodinou a miestom pre parkovanie ďalších áut. Pod domom je druhý dvor so šopou (využívanou najmä na skladovanie dreva) a ďalšími parkovacími miestami. Okolie domu je oplotené a uzatvorené. Dom je napojený na obecný vodovod. Studňa je momentálne odpojená. Kanalizácia do 2 žúmp, každé nadzemné podlažie domu má vlastnú.


POZEMKY:
K samotnému domu prislúchajú pozemky o celkovej výmere 1113 m2 (domom zastavaný pozemok, dvor, okolie po potok a cestu). Od zvyšných pozemkov sú predelené Modrovským potokom (s vykameňovaným korytom).
Druhý blok pozemkov (spolu o výmere 2862 m2) sa nachádza „cez potok“ (prístup cez mostík). Tieto pozemky nie sú oplotené a majú charakter čiastočne udržiavaného lesoparku. Podľa zápisu v KN sa nachádzajú prevažne (na 90%) v intraviláne obce a sú vedené ako ostatné plochy, záhrady a vodné plochy.
Tretí blok pozemkov (spolu 465 m2) sa nachádza cca 50 m od domu, za susedovým mlynom, a je vhodný na výmenu so susedom, resp. po získaní práva prístupu, na výstavbu domu, alebo chaty. Takisto je na 90% v intraviláne a je vedený ako záhrada.

VYUŽITIE:
Táto špecifická nehnuteľnosť ponúka pre nového vlastníka široké možnosti využitia, či už na trvalé alebo víkendové bývanie (chalupárčenie). Okolie poskytuje široké možnosti na aktívny relax (fyzická práca, cyklistika, turistika, lyžovanie, hubárčenie).
Byt na poschodí poskytuje možnosť bez problémového celoročného bývania aj pre viacčlennú rodinu. Priestor na prízemí je možné využiť v budúcnosti na vytvorenie druhého bytu, alebo nebytového priestoru (účel kancelárie, služby, spojenie bývania a podnikania). Pozemky sú bonus navyše, naše tipy na ich využitie: menšie hospodárstvo, chov zvierat, výstavba rekreačných chatiek.

Podrobné informácie

2
6
130 m²
300 m²
4440 m²
250 m²
osobné
čiastočne prerobený
aktívne
áno - separovaný
studňa a vodovod
230/400V
žumpa
mikrovlnné spojenie
sprchovací kút
vlastné - pevné palivo
10 m²
25 m²
áno - 1 auto
vlastné vyhradené
tehla
čiastočne
plastové
mierny svah
asfaltová cesta

Poloha nehnuteľnosti na mape

Stará Lehota, Nové Mesto nad Váhom, Slovensko

Pre viac informácií kontaktujte

Ing. Ivana Matečná

Ing. Ivana Matečná

realitný maklér

0905167398

matecna@abcontact.sk Maklér má 21 ponúk
 • Druh Rodinný dom
 • Typ predaj
 • Vlastníctvo osobné
 • Kontakt 0905167398

Pre viac informácií kontaktujte

Ing. Ivana Matečná

Ing. Ivana Matečná

realitný maklér

0905167398

matecna@abcontact.sk Maklér má 21 ponúk